Izabela Cytrowska
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w naszym organizmie, która pomaga w nawilżeniu oraz utrzymaniu objętości skóry. Kwas hialuronowy jest stosowany w produktach kosmetycznych, jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

Przed zabiegiem usuwania zmarszczek znieczulam skórę, która ma być poddawana zabiegowi najczęściej przez posmarowanie kremem o działaniu znieczulającym.

Efekt zabiegu likwidacji zmarszczek jest widoczny od razu. Po zabiegu może wystąpić rumień, niewielki obrzęk i tkliwość w miejscu podania preparatu, objawy te mijają średnio w ciągu doby. Efekt redukcji zmarszczek utrzymuje się przez około 9–12 miesięcy, po tym okresie zalecane jest powtórzenie zabiegu.

 

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy (kwasu hialuronowego):

 

- ciąża i karmienie piersią,

- skłonność do powstawania blizn przerostowych,

- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

- nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

- choroby autoimmunologiczne

 

Iniekcja wypełniacza może zająć do 15-20 minut (w zależności od okolic podania). Dodatkowo należy uwzględnić czas na konsultację przed wykonaniem zabiegu.

 

Z czasem, a także pod wpływem czynników takich jak stres, palenie tytoniu czy niezdrowy tryb życia, skóra twarzy staje się wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Procesy starzenia związane są z działaniem wolnych rodników oraz ubywaniem w skórze włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, które odpowiadają za wiązanie w niej cząsteczek wody. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

 

Zabiegi podczas których wykorzystujemy kwas hialuronowy:

 

- modelowane i powiększenie ust,

- korekcja zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki,

- korekcja bruzd marionetek,

- korekcja bruzd nosowo-wargowych,

- uzupełnienie tzw. doliny łez,

- korekcja tzw. zmarszczek palacza,

- uzupełnienia objętości policzków - wolumetria

- korekcja wszelkich innych bruzd powstałych z wiekiem bądź pod wpływem urazu.

 

 

Cennik:

 

Kwas hialuronowy 1ml 750 zł/ 2ml 1300zł

 

 

      792 760 319        i.cytrowska@gmail.com                                                                © Izabela Cytrowska 2014