Izabela Cytrowska
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Umożliwia on skorygowanie linii ust, ich uwydatnienia i powiększenie oraz wypełnienie dowolnym kolorem. Makijaż permanentny służy również do korekty brwi i oczy.

 

Urządzenia do makijażu permanentnego mogą również służyć do wykonania biotatuażu. Makijaż permanentny gwarantuje długoletni efekt efekt upiększający, a jego podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu na głębokości od 0,6 mm do 1,2 mm. Kosmetycznym celem makijażu permanentnego jest spełnienie życzeń Klienta w taki sposób, aby wynik ostateczny podkreślał jego naturalną urodę lub korygował drobne nie doskonałości. Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, więc należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu. Tuż po zabiegu pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o około 40-50%. Efekt końcowy jest po miesiącu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na czym polega makijaż permanentny?

 

Polega na wprowadzeniu płytko pod skórę pigmentów, które podkreślą naturalny kontur: ust, brwi oraz górnych i dolnych powiek. Stąd bardzo ważne jest dobranie barwników w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Dzięki opisywanej metodzie pigmenty zostają osadzone w przestrzeni międzykomórkowej i utrzymują się tam w sposób widoczny do ok. 3 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest układ odpornościowy Klientki. Trwałość makijażu zmniejszają również wszystkie inne czynniki, które przyśpieszają proces odnowy komórkowej (np. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych). U klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągle natłuszczanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez wykonującą makijaż permanentny - lingeristkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50 % barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo delikatnego.

 

Metody makijażu permanentnego

 

Jedna z nich to metoda tradycyjna wykonywana urządzeniem jednogłowym. Wprowadza się pigment poprzez nakłucia uzyskując w efekcie końcowym poświatę, zaprojektowaną, wymodelowaną linię czy konkretny kształt. Jest to metoda sprawdzona i stosowana od kilkunastu lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga technika to metoda piórkowa (stosowana od niedawna). Pozwala ona na perfekcyjne rekonstruowanie lub uzupełnianie włosków brwi. Uzyskany efekt pojedynczych włosków identycznych jak naturalne, różnej grubości i długości dobieranej indywidualnie.

 

Zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnych zestawów jednorazowych zapewniających najwyższe bezpieczeństwo i aseptyczność.

Stosowanie miejscowego znieczulenia zapewnia maksymalny komfort wykonywanego zabiegu.

 

Pracuję wyłącznie na najwyższej klasy urządzeniem Royal Liner z wykorzystywaniem najlepszych mikropigmentów produkcji niemieckiej i amerykańskiej.

 

Przeciwwskazania

 

Ciąża, infekcja, łuszczyca, cukrzyca, osoby przyjmujące leki sterydowe, przebyte choroby gałki ocznej, tendencja do stanów zapalnych spojówki, tendencja rodzinna do odwarstwiania siatkówki, niska krzepliwość krwi, spierzchnięte usta, opryszczka w aktywnej fazie i nie zagojona do końca.

Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób, które:

 

- mają mało czasu na makijaż, zapracowanych

- rano i wieczorem wyglądają blado i mało wyraziście

- wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać pięknie i bardziej świeżo

- noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonywaniem makijażu

- starszych, mających problemy ze wzrokiem

- są uczulone na kosmetyki kolorowe

- mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nie regularnym kształcie usta, które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

- pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii

Makijaż permanentny przed i po

      792 760 319        i.cytrowska@gmail.com                                                                © Izabela Cytrowska 2014