Izabela Cytrowska
Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest skutecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, polegającym na iniekcji niewielkich dawek substancji odżywczych i regenerujących (witamin, mikroelementów, aminokwasów czy kwasu hialuronowego), które doskonale wpływają na kondycję naszej skóry. Mają działanie rewitalizujące i regenerujące, dostarczają skórze substancji odżywczych i poprawiają jej koloryt. Co więcej, dzięki mezoterapii możemy też skorygować zmarszczki czy odżywić włosy. Zabieg ten oferuje szybkie i widoczne efekty, zatem skutecznie też wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Dla utrzymania efektu zabiegu, warto kontynuować terapię co pół roku. Mezoterapię można wykonywać zarówno na twarzy (rewitalizacja skóry, niwelowanie zmarszczek), szyi, dekolcie, dłoniach, a także na brzuchu, pośladkach, udach, a nawet na skórze głowy.

 

Mezoterapia jest całkowicie bezpieczna, zatem można ją stosować profilaktycznie. Po zabiegu mogą pojawić się drobne zasinienia i wybroczyny, lecz efekt ten ustępuje po kilku dniach. Obrzęki mogą być wynikiem reakcji skóry na nakłucia, jednak powstają bardzo rzadko.

 

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

 

W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:

 

- rewitalizująca skórę,

 

- regenerująca skórę,

 

- przeciwzmarszczkowa

 

- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich porost

 

- odmładzająca skórę,

 

- oddziałującą na ochronę : foto-starzenie skóry

 

- przeciwtrądzikowa

 

 

 

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

 

 Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą ograniczającą cellulit. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych –lipoliza, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia, wygładzenia skóry oraz redukcji efektu” pomarańczowej skórki”.

 

Dzięki zdolnościom mezoterapii do redukcji depozytów tłuszczowych jest ona świetną alternatywą dla metody chirurgicznej – odsysania tkanki tłuszczowej.

 

Leczenie keloidów, blizn przerostowych, rozstępów: stosując regularnie mezoterapię, w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak mikrodermabrazja, peelingi, masaże i preparaty doustne osiąga się bardzo dobre efekty lecznicze.

Substancje stosowane w terapii mają za zadanie pobudzić proliferację fibroblastów, zregenerować i zwiększyć elastyczność włókien tkanki łącznej, przyspieszyć gojenie, rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry.

 

Mezoterapia w łysieniu i wypadaniu włosów Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie i regenerację struktury włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów.

 

Mezoterapia skóry głowy wskazana jest w następujących przypadkach:

- wypadania włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji

- sezonowego wypadania włosów

- łysienia androgenowego

- łysienia plackowatego

- słabych, matowych i wymagających silnego odżywienia włosach

 

 

Lipoliza iniekcyjna - zapraszam serdecznie 792760319

 

 

Zanim jednak przystąpimy do omawiania, czym dokładnie jest lipoliza, trzeba mocno podkreślić fakt, iż zabieg ten nie ma na celu utraty masy ciała i nie zastąpi odchudzania! Osoby otyłe, którym lekarz zalecił zrzucenie kilogramów w celach zdrowotnych nie są docelowymi pacjentkami, kwalifikującymi się na zabieg lipolizy. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, na przykład na pośladkach, na brzuchu, na karku (tak zwany „drugi podbródek”) i tym podobne. Nie oznacza to jednak, iż z zabiegu nie mogą korzystać również osoby otyłe, pod warunkiem, iż znają one charakter zabiegu i mają świadomość tego, że nie pomoże on zrzucić zbędnych kilogramów.

Po uświadomieniu tego niezwykle istotnego faktu można przejść do omówienia, czym jest lipoliza. Otóż, jak już wspomniano, jest to zabieg związany z miejscowym zmniejszeniem tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest mało inwazyjny, polega na ostrzykiwaniu wybranych miejsc specjalnymi substancjami, powodującymi rozpad tkanki tłuszczowej.

 

Efekty są widoczne po upłynięciu około 3 tygodni (ok 4 cm mniej w obwodzie) Warto wiedzieć, iż zabiegi są etapowe i rozłożone w czasie, a skuteczność jest bardzo zadowalająca. Lipoliza pomaga pozbyć się cellulitu, zmniejszyć obwód, wygładzić skórę- ma zdecydowanie charakter modelujący, co akcentowano już na wstępie. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się lipoliza laserowa, której działanie jest identyczne, z tym że jest to zabieg nieinwazyjny.

 

 

koszt zabiegu 5 ml - 350zł

      792 760 319        i.cytrowska@gmail.com                                                                © Izabela Cytrowska 2014