Izabela Cytrowska
Mikropigmentacja medyczna

Odtworzenie, rekonstrukcja brodawki sutkowej

 

Mikropigmentacja medyczna daje duże możliwości w aplikacjach medyczno-estetycznych, zwłaszcza przy rekonstrukcji brodawki sutkowej. Możliwość zastosowania zarówno po zabiegach pomniejszania i powiększania piersi i po częściowej lub całkowitej mastektomii. W zabiegu rekonstrukcji piersi ważny elementem jest stworzenie - ze skóry - brodawki sutkowej. Kolor nadaje się w zabiegu mikropigmentacji, można również odtworzyć otoczkę brodawki sutkowej, wykonując tylko zabieg miktopigmentacji. Rekonstrukcja w większości przypadków dotyczy tylko implantu, dlatego często klientki czują dyskomfort z powodu braku otoczki. W takich przypadkach mamy możliwość stworzenia imitacji otoczki brodawki sutkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatuaż medyczny

 

Tatuaż medyczny jest to profesjonalny tatuaż wykonywany do kamuflażu lub imitacji niektórych struktur w procesie leczenia chirurgicznego lub rekonstrukcji.

W pewnych przypadkach leczenia dużych naczyniaków, które są widoczne jako czerwone plamy są zamiast ich usuwania, które mogą być związane z powstaniem rozległych blizn, dają się do zakamuflowania za pomocą barwnika zbliżonego swym odcieniem do koloru skóry. W podobny sposób postępuje się z bliznami i odbarwieniem skóry w przebiegu bielactwa. Kolejnym medycznym zastosowaniem tatuażu jest rekonstrukcja otoczek piersi po mastektomii, a polegająca na wytatuowaniu odpowiednich obszarów skóry za pomocą pigmentu o odpowiednio dobranym odcieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      792 760 319        i.cytrowska@gmail.com                                                                © Izabela Cytrowska 2014