Poprawa elastyczności skóry
Dlaczego nasza skóra wraz z upływem lat traci jędrność?
Starzenie się skóry jest procesem zupełnie naturalnym i nie jesteśmy w stanie go całkowicie zahamować. Możemy jednak wykluczyć złe przyzwyczajenia, które dodatkowo przyspieszają utratę elastyczności skóry. Nieodpowiednia pielęgnacja i negatywny wpływ środowiska powodują pojawianie się niedoskonałości na skórze i większej ilości zmarszczek.
Pomiędzy 20 a 25 rokiem życia zaczyna się zmniejszać biologiczna aktywność komórek organizmu. Z tego powodu spowolnieniu ulegają procesy regeneracyjne i odporność na stres środowiskowy. Początkowo proces ten jest praktycznie niezauważalny, ponieważ przebiega stopniowo. Po pewnym czasie zauważamy jednak, że nasza skóra robi się coraz bardziej cienka, szara i mniej jędrna. Z biegiem czasu również owal twarzy może się znacząco zmienić. Największe zmiany są widoczne przeważnie na policzkach, czole, brodzie, szyi oraz dekolcie.
W niektórych przypadkach na starzenie się skóry mają wpływ hormony. W okresie menopauzy proces utraty jędrności skóry znacznie przyśpiesza. Dzieje się tak ze względu na niedobór estrogenu, który to ma wpływ na zahamowanie produkcji kwasu hialuronowego i kolagenu. Dochodzi też do zaburzeń związanych z regeneracją kreatynocytów, odpowiedzialnych za budowanie naskórka. Ogół tych czynników prowadzi do niedoboru bodźców odpowiedzialnych za pobudzenie i nawilżanie skóry. W wyniku tego staje się ona sucha i mniej lśniąca.
Jędrność skóry, a tryb życia
Niejednokrotnie jest tak, że jeśli zjemy coś niezdrowego, to następnego dnia na naszej twarzy pojawiają się niedoskonałości. Dieta bowiem ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Dotyczy to nie tylko naszej twarzy, ale i całego ciała. Aby zachować jak najdłużej jędrną skórę, należy dostarczać jej odpowiedniego nawodnienia oraz witamin i minerałów. Ważne, aby nasze posiłki były bogate w wartościowe źródła różnych składników odżywczych. Szczególne znaczenie dla zatrzymania procesu starzenia się skóry ma witamina E oraz koenzym Q10. Spowalniają one wiotczenie skóry oraz są zaliczane do przeciwutleniaczy, które hamują rozwój wolnych rodników.
Z jakich zabiegów warto korzystać?
Wypełnianie kwasem hialuronowym
Zabieg ten polega na wypełnieniu zmarszczek i bruzd, celem przywrócenia skórze młodego wyglądu. Efekt ten uzyskiwany jest dzięki poprawie jędrności i gęstości skóry. Wypełnianie kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu w konkretne miejsca na twarzy lub szyi. Natychmiast po zabiegu widać pozytywną zmianę, ale na rezultat przyjdzie nam poczekać około tygodnia. Efekty powinny się utrzymywać od 9 do 18 miesięcy, w zależności od tego jaki preparat został użyty podczas zabiegu.
HiFu – Lifting bez skalpela
Wolumetria twarzy
Zabieg ten przeprowadzany jest z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu. Zabieg ten stosowany jest celem poprawy owalu twarzy (przywrócenie właściwego, który został utracony w wyniku utraty jędrności skóry), uwydatnienia kości policzkowych i wyrównania kontur. Twarz po zabiegu wolumetrii twarzy wygląda znacznie młodziej, ponieważ poprawie ulega elastyczność skóry. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, dzięki czemu twarz wygląda młodziej i mniej ponuro.
Wypełnienie zmarszczek
Wampirzy lifting
Domowe sposoby na poprawę jędrności skóry
Jednym ze sposobów na poprawę jędrności skóry oraz podtrzymanie efektu wykonywanych w gabinecie kosmetycznym zabiegów jest masaż twarzy. Automasaż najlepiej wykonywać codziennie podczas demakijażu. Warto w tym celu wyposażyć się na przykład w szczoteczkę soniczną lub roller do twarzy. Można oczywiście wykonywać taki masaż opuszkami palców. Wykonywany regularnie na pewno przyniesie pozytywne efekty w postaci poprawy jędrności skóry.
Opinie Klientów




