Usuwanie piegów / depigmentacja
Promienista, rozświetlona i zdrowa cera skutecznie podkreśla walory twarzy. Niejednokrotnie zdarza się jednak, iż na powierzchni skóry dochodzi do wystąpienia przebarwień, które stanowią element nieestetyczny i przykuwający uwagę. W trosce o komfort każdego klienta gabinetu kosmetologicznego opracowane zostały skuteczne metody, które pozwalają na usunięcie niepożądanego nagromadzenia pigmentu.
Depigmentacja - charakterystyka zabiegu
Pojawiające się na powierzchni skóry przebarwienia są efektem nierównomiernego rozkładania się pigmentu. Stanowią widoczne, ciemniejsze plamy, które choć nie wpływają negatywnie na stan zdrowia, mogą wyglądać nieestetycznie i powodować liczne kompleksy. Przebarwienia są zmianami, które pojawiają się na skutek ekspozycji na różnorodne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Należą do nich:
- częste korzystanie z kąpieli słonecznych,
- uczęszczanie na solarium,
- zaburzenia gospodarki hormonalnej – między innymi okres ciąży i menopauzy,
- przyjmowanie niektórych leków – między innymi antykoncepcyjnych,
- wykorzystywanie preparatów ziołowych o właściwościach fotouczulających,
- nawracające stany zapalne skóry,
- korzystanie z niektórych kosmetyków.
Zabieg depigmentacji skierowany jest do wszystkich osób, których pragnieniem jest pozbycie się niepożądanych zmian skórnych.
Depigmentacja - wskazania do zabiegu
Osoby, które borykają się z nieestetycznymi zmianami skórnymi, mogą w skuteczny i bezpieczny sposób pozbyć się problemu. Wskazaniami do wykonania depigmentacji jest obecność:
- przebarwień powstałych w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne,
- przebarwień powstałych w konsekwencji przebytych infekcji,
- przebarwień o podłożu hormonalnym,
- piegów,
- plam starczych,
- wyraźnie rozszerzonych porów,
- łojotoku,
- melasmy (przebarwienia o podłożu genetycznym,
- niekiedy dające o sobie znać w okresie ciąży),
- zauważalne zmęczenie skóry,
- występowanie drobnych zmarszczek.
Warto zauważyć, iż zabieg może być z powodzeniem przeprowadzany nie tylko w obszarze twarzy. Depigmentacja obejmuje usuwanie przebarwień na powierzchni całego ciała.
Wykorzystanie maski
Zabieg depigmentacji skóry należy do grupy najskuteczniejszych oddziaływań, które usuwają nieestetyczne rozłożenie pigmentu. Proces odbywa się szybko i bezboleśnie. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są takie metody jak oddziaływanie specjalistycznymi kompozycjami składników aktywnych. Dzięki nim dochodzi do rozjaśnienia, zapewnienia ochrony antyoksydacyjnej i przeciwstarzeniowej w obszarze objętym zabiegiem. Proces obejmuje nałożenie na oczyszczoną twarz klienta maseczki kosmetycznej. Profesjonalna wiedza kosmetologiczna pozwala dobrać ją wedle indywidualnych potrzeb każdej osoby, która poddaje się depigmentacji. Czas trwania terapii oscyluje wokół 3 miesięcy w zależności od rozległości i natężenia barwnika.
Wykorzystanie lasera
Innym sposobem przeprowadzania zabiegów depigmentacyjnych jest wykorzystanie specjalistycznej aparatury laserowej. Dzięki dobraniu odpowiedniej długości światła, dochodzi do absorbowania komórek skóry, które obarczone są nierównomiernym rozłożeniem barwnika. Oddziaływanie lasera powoduje podniesienie temperatury partii ciała objętej zabiegiem. W konsekwencji komórki rozpadają się i wchłaniają, by skutecznie zlikwidować każde występujące przebarwienie skórne.
Depigmentacja – zalecenia po zabiegu
Po zabiegu odradza się wszystkim pacjentom:
- korzystania z solarium przez miesiąc,
- kąpieli słonecznych (jeżeli skóra wystawiona jest na ich oddziaływanie z uwagi na porę roku - należy stosować krem z filtrem SPF 50),
- korzystania z sauny, basenów, jacuzzi przez okres około 2 tygodni,
- stosowania kosmetyków na bazie alkoholu,
- stosowania kosmetyków, ziół i preparatów uczulających na światło (można włączyć je ponownie po upływie 2 tygodni).
Przeciwwskazania:
Jak każdy zabieg kosmetologiczny również depigmentacja posiada kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Należą do nich:
- obecność silnej opalenizny,
- stosowanie leków o właściwościach uczulających na światło,
- stosowanie ziół takich jak nagietek lub dziurawiec - lub odstawienie ich na 3 tygodnie przed planowanym wykonaniem zabiegu,
- aktywne choroby skóry,
- bielactwo,
- padaczka,
- choroba nowotworowa,
- toczeń,
- twardzina,
- stosowanie leków sterydowych,
- posiadanie rozrusznika serca,
- opryszczka,
- liszajec,
- zakażenie wirusowe HIV lub WZW.
Opinie Klientów




