Wybielanie skóry
Wiele osób zmaga się z przebarwieniami skóry, które pojawiają się z wielu różnych powodów. Na wiele z ich nie mamy wpływu, inne możemy niwelować lub im zapobiegać. Jednak, co można zrobić z przebarwieniami, z którymi nie możemy poradzić sobie domowymi sposobami? Z pomocą przychodzi nam zabieg wybielania skóry. Dzięki niemu możemy przywrócić naturalny kolor naszej skóry.
Jak on działa i czy każdy może go zastosować?
Wybielanie skóry - na czym to polega?
Nasza skóra produkuje melatoninę, która wpływa na wygląd naszej skóry, a dokładniej, na jej kolor. Jej wydzielanie jest stymulowane za pomocą tyroksynazy – enzymu odpowiedzialnego za jej produkcję. Od ilości melaniny w naszym organizmie zależy to, czy nasza skóra będzie ciemniejsza czy jaśniejsza. Podczas procesu wydzielania melatoniny zostają uwolnione wolne rodnik, które mogą powodować powstawanie ciemniejszych miejsc. Mogą one wyglądać niezbyt estetycznie i wpływać negatywnie na nasze samopoczucie. Takie przebarwienia występują przeważanie na twarzy, jednak są obecne również w innych miejscach na ciele. Nie jest to jedyny powód powstawania przebarwień. Czasem przyczynią może być problem zdrowotny lub zaburzenia hormonalne.
Podczas zabiegu wybielania skóry stosowane są preparaty, które hamują wydzielanie enzymu tyroksynazy, co powoduje zmniejszenie wydzielania melatoniny. Dzięki temu skóra nabiera jaśniejszego odcienia. Można to osiągnąć wieloma sposobami, również domowymi. Jednak, jeśli przebarwienia są mocne i w miejscach, do których dostęp jest utrudniony, może okazać się konieczne zastosowanie zabiegu laserowego wybielania skóry. Różni się ono od wybielania za pomocą preparatów lub kosmetyków tym, że podczas zabiegu używana jest wiązka światła. Za jej sprawą w naszej skórze rozpocznie się proces, który polega na uszkadzaniu pojedynczych cząstek melaniny. Będzie ona usuwana przez organizm jeszcze przez około dwa tygodnie po zabiegu. Zabieg wybielania laserem przynosi korzyści nie tylko w postaci pozbycia się uporczywych przebarwień. Po jego zastosowaniu powstawanie przebarwień w miejscu zabiegu zostanie zmniejszone.
Zalecenia przed i po zabiegu:
Osoby chcące poddać się takiemu zabiegowi powinny pamiętać o paru kwestiach, które mogą pomóc uzyskać zadowalające efekty oraz usprawnić cały proces. Przed zabiegiem osoby takie powinny wstrzymać się ze wszelkimi zabiegami mogącymi uszkodzić skórę w okolicy zaplanowanego wybielania. Do takich zabiegów zalicza się peeling, depilacja, epilacja, lifting, itd. Nie powinno się również korzystać z solarium oraz zbyt długo eksponować skóry na światło słoneczne.
Po zabiegu również nie zaleca się stosowania jakiegokolwiek peelingu w miejscu zabiegu. Może to spowodować spowolniony proces usuwania melaniny z organizmów i gorszy efekt. Należy wstrzymać się z depilacją oraz z opalaniem skóry, ponieważ może być ona delikatnie podrażniona i bardziej wrażliwa przez pewien czas.
Przeciwwskazania:
Niestety, nie każdy może się poddać zabiegowi depigmentacji skóry. Istnieją przypadki, w których zastosowanie tego zabiegu mogłoby negatywnie wpłynąć na organizm człowieka lub uszkodzić skórę, dlatego warto się zapoznać z listą przeciwskazań zanim zdecydujemy się na zabieg. Warto również zasięgnąć rady lekarza na ten temat, jeśli nie mamy pewności w jakiejkolwiek kwestii.
Nie powinno się wykonywać zabiegu, jeśli osoba:
- jest w ciąży,
- karmi piersią,
- miała wykonywany zabieg depilacji mniej niż 14 dni wcześniej,
- jest w trakcie leczenia witaminą A (zewnętrznie) - należy odczekać minimum dwa tygodnie przed i po zabiegu,
- wykonywała peeling chemiczny (min. 7 dni),
- wykonywała kurację roacutanem (min. 6 miesięcy),
- ma stan zapalny, opryszczkę lub trądzik w aktywnej fazie.
Istnieją różne możliwości dla osób chcących pozbyć się nieestetycznych przebarwień na skórze. Każda osoba znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj zabiegu. Należy pamiętać, aby przed każdym zabiegiem ingerującym w nasze ciało skonsultować się z lekarzem w celu upewnienia się, że będzie to dla nas bezpieczne.
Opinie Klientów




