Wypełnienie zmarszczek
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie głównie w skórze.
W młodym wieku kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje skórze sprężystość i brak zmarszczek. Niestety, wraz z upływem czasu już po 25 roku życia jego zawartość stopniowo się zmniejsza. Wskutek czego skóra wysusza się, staje się, pojawiają się pierwsze zmarszczki, tkanki coraz bardziej wiotczeją, a policzki się zapadają.
Obecnie większość preparatów stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej zawiera kwas hialuronowy w różnym stopniu stężenia i usieciowania. Jest on w postaci krystalicznego żelu, naturalnego, biodegradowalnego.
Sprawia to, że jest to materiał niemal idealny. Można go dobrać do praktycznie każdego problemu klinicznego.
Korekcja zmarszczek w praktyce - dwa preparaty
Mamy dwa główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany sprawdzają się doskonale w niwelowaniu drobnych zmarszczek, ujędrnieniu skóry, nawilżeniu, odświeżeniu. Z powodzeniem są stosowane u młodych osób lub w serii zabiegów przy skórze starzejącej się np. dekoltu czy szyi.
Preparaty z lekko usieciowanym kwasem hialuronowym możemy wykorzystać do korekcji zmarszczek i bruzd, wypełnienia doliny łez, soft liftingu twarzy, odświeżenia i ujędrnienia ust, odmłodzenia zmęczonych i wysuszonych dłoni, likwidacji zmarszczek na szyi czy rewitalizacji wiotkiej skóry na dekolcie.
Na końcu mamy preparaty gdzie kwas hialuronowy mocno usieciowany jest typowym wypełniaczem stosowanym do niwelowania utraty objętości na twarzy i odbudowy owalu. Możemy także dzięki niemu odbudować policzki, stworzyć brodę (u osób z cofniętą i małą brodą) czy linię żuchwy, zrobić niechirurgiczną korektę nosa i wypełnić większość ubytków tkankowych na twarzy.
Efekty:
- wypełnia oraz wygładza zmarszczki płytkie i głębokie
- rewitalizuje skórę różnych okolic- twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
- nawilża i poprawia procesy wiązania wody w skórze
- ujędrnia
- odświeża
- wygładza
- poprawia jej elastyczność i napięcie
- wyraźnie odmładza
- dodaje skórze blasku
- wypełnia ubytki tkankowe
- poprawia owal twarzy i modeluje ją
- buduje struktury twarzy (żuchwa, broda) poprawiając jej proporcje
Kwas hialuronowy ulega z czasem naturalnemu i całkowitemu wchłonięciu. Efekt utrzymuje się średnio przez okres 6-12 miesięcy w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Trwałość efektu zabiegu zależy od wielu czynników- miejsca podania, nasilenia problemu, poziomu metabolizmu, uwarunkowań genetycznych oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych.
Opinie Klientów




