Wypełnienie doliny łez

Dolina łez stanowi jeden z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi borykają się pacjenci klinik medycyny estetycznej. Pojawia się ona na skórze w wyniku utraty jędrności spowodowanej upływem czasu w okolicy, po której naturalnie spływają łzy, skąd też pochodzi jej nazwa. Dodatkowo zmniejszona jędrność nierozłącznie wiąże się ze stopniowym zanikaniem tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji nieestetycznego zapadnięcia oczodołów. Wszystkie te czynniki razem dają wrażenie smutnej, znacznie starszej niż w rzeczywistości twarzy.

Dlaczego powstaje dolina łez?

Jak zostało już wspomniane, najczęstszą i najpopularniejszą przyczyną takiego zjawiska jest nieustannie upływający czas. Z wiekiem włókna kolagenowe znajdujące się w skórze wytracają się, a procesy związane z produkcją kwasu hialuronowego znacznie zwalniają.

Ma to ogromne znaczenie, bowiem to właśnie te substancje mają znaczący wpływ na jędrność skóry. Dodatkowo, okolice oczu są bardzo delikatne, a powłoka skórna cienka, więc upływ czasu w tych partiach ciała zaczyna być widoczny wcześniej, niż na pozostałych.

Drugą przyczyną powstawania doliny łez jest nieodpowiedni tryb życia prowadzony najczęściej od bardzo młodych lat. Przez pojęcie „nieodpowiedni” rozumie się tutaj używki (w największej mierze palenie papierosów).

Trzecią kwestią są też aspekty, na które nie ma się wpływu. Mowa tutaj o budowie twarzoczaszki, która jest zupełnie inna dla każdej osoby oraz zawartości tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg wypełniania doliny łez?

Zabieg z całą pewnością nie należy do szczególnie skomplikowanych i przeciętnie zajmuje około godziny. Za pomocą bardzo cienkich igieł nakłuwa się dolną, środkową i górną część policzka dokładnie tak, jak przebiega linia tytułowej doliny łez. Podczas iniekcji podaje się kwas hialuronowy w ilości od 0,2 ml do maksymalnie 0,5 ml.

Przed samym zabiegiem skórę znieczula się, aby zmniejszyć nieco nieprzyjemne doznania wynikające z nakłuwania skóry igłami. W przypadku bycia uczulonym na znieczulenie stomatologiczne należy bezwzględnie poinformować o tym fakcie lekarza medycyny estetycznej.

Jakie są efekty tego zabiegu?

Pierwsze, najbardziej widoczne efekty spłycenia powstałej w okolicy oczodołu doliny łez zauważalne stają się po upływie kilku tygodni. Wynika to z jednej z najbardziej znanych właściwości kwasu hialuronowego, jaką jest absorpcja, czyli pochłanianie wody. Wstrzyknięty pod powierzchnię skóry kwas dzięki temu zjawisku stopniowo zwiększa swoją objętość, a co za tym idzie-efektywnie wypełnia wgłębienia.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Naturalnie, jest to kwestia w pełni indywidualna dla każdego organizmu, jednakże zazwyczaj zadowalające efekty są w stanie utrzymać się przez około półtora roku, co daje dość dobry wynik. Warto krótko po zabiegu powstrzymywać się od uczęszczania na basen oraz uciskania okolic oczu, których dotyczyło ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Na skórze przez około dwanaście godzin nie powinien znajdować się żaden makijaż, aby mogła odpocząć. Schładzanie okolic oczodołów i policzków z całą pewnością pomoże zmniejszyć dyskomfort i ryzyko pojawienia się nieestetycznych krwiaków wynikających z nakłuwania tkanek.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegu wypełniania doliny łez?

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym zalecane jest dla każdego, niezależnie od płci, gdy zauważalne stanie się zarysowywanie bruzdy w okolicach, po których naturalnie spływają łzy. Zaczną się one pojawiać na niemalże wszystkich twarzach, jednakże nie zawsze w tym samym czasie, nadając im smutny, poważny wyraz. To właśnie w tym momencie warto zdecydować się na zabieg z dziedziny medycyny estetycznej.

Zaraz po zakończeniu zabiegu nieestetyczne zagłębienia spłycą się, zmniejszą się też cienie pod oczami wywoływane prześwitującymi przez cienką skórę naczyniami krwionośnymi. Brak cieni pod oczami to jednocześnie rozjaśnienie fizjonomii i nadanie jej wypoczętego, młodzieńczego wyglądu.

Jakie zalety płyną ze stosowania wypełnienia?

Taki rodzaj leczenia niesie za sobą dużo pozytywów. Po pierwsze, szybkie efekty. Niemalże natychmiast zauważalne staje się znaczne wygładzenie okolic policzków i oczodołów. Po drugie, długoterminowe efekty. Jak zostało już wspomniane, wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym przy stosowaniu się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej jest w stanie dawać satysfakcjonujące i miarodajne efekty nawet przez półtora roku.

Trzecim powodem, dlaczego warto rozważyć tę metodę leczenia jest z całą pewnością fakt, że wpływa ono na samoocenę. Któż bowiem nie chce zachować młodości jak najdłużej i móc cieszyć się ze słuchania pokrzepiających komplementów?

Ostatnią ogromną zaletą jest szybkość wykonywania zabiegu. Zazwyczaj wystarczy zaledwie godzina, aby móc z podziwem patrzyć w lustro na swoją nową, odmłodzoną twarz. Reasumując, leczenie zagłębień nazywanych doliną łez nie jest trudne. Wystarczy ostrzyknąć je popularnym w świecie medycyny estetycznej kwasem hialuronowym, aby móc z podziwem spoglądać na swoje odbicie w lustrze.

Opinie Klientów

Natalia Jozefczak
Natalia Jozefczak
2021-03-04
Pełen profesjonalizm. Wyjątkowa kobieta z ogromną pasją do swojej pracy❤️. Miałam przyjemność być u Pani Izabeli na kursie z makijażu permanentnego brwi jako modelka i naprawdę polecam, przesympatyczna kobietka. Przyjemna atmosfera i piękny efekt nowych brwi ❤️ Natalia Wozniczak. Pozdrawiam ????????
Gabriela Szykulska
Gabriela Szykulska
2021-03-03
Przesympatyczna kobieta! Profesjonalizm to jej atut???? Wchodzisz do salonu i czujesz że jesteś we właściwym miejscu ???? podejście do człowieka i doświadczenie to największe zalety p.Izy ???? polecam z całego ❤????
Sara Piechnik
Sara Piechnik
2021-03-02
Pani Iza jest profesjonalistką, a jej prace są na najwyższym poziomie. Będąc kobietą chorującą na łysienie plackowate, wyszłam zupełnie odmieniona - PEWNA SIEBIE I PIĘKNA! Nigdy w życiu nie spotkałam tak ciepłej i wspaniałej oraz BEZINTERESOWNEJ kobiety! Polecam z całego serca! A kobiety cierpiące na to samo co ja, tym bardziej powinny trafić pod rękę Pani Izy.
Joanna Markowska
Joanna Markowska
2021-03-01
Profesjonalna, dokladna i znająca się na rzeczy...jezdze tam od dawna i zawsze jestem zadowolona. Niesamowita kobieta z fantastycznym podejsciem do klienta ????Polecam kazdemu ????????????
Paulina Szymkowiak
Paulina Szymkowiak
2021-02-22
Pełen profesjonalizm i wspaniale podejscie do klienta. Pieknie i naturalnie. Wprawna ręka i precyzja. Nie moglam trafic lepiej! Warto poczekac nawet kilka miesiecy. Na pewno skorzystam z uslug i umiejetnosci Pani Izabeli jeszcze niejeden raz. Polecam serdecznie
Joanna N.
Joanna N.
2021-02-14
Super
Karolina Rajek
Karolina Rajek
2020-12-10
Cudowna osoba, wspaniałe miejsce
Copyright © 2021 | izabelacytrowska.pl
Powered by MGmedia Digital Marketing
Umów się przez SMS
+48 792 760 319
Umów się przez SMS
Umów się przez SMS
+48 792 760 319
Umów się przez SMS
Przewiń do góry