Rewitalizacja skóry twarzy
Z upływem czasu skóra twarzy traci niestety swoją jędrność i gładkość, oraz staje się wiotka i szorstka, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, nieestetyczne przebarwienia, oraz oznaki zmęczenia. Dzieje się tak dlatego, ponieważ po ukończeniu przez nas 25 roku życia skóra znacznie traci swoją elastyczność, co spowodowane jest wypłukiwaniem się kwasu hialuronowego w naszym organizmie, podczas gdy to właśnie ten składnik odpowiedzialny jest za sprężystość skóry. Kolejną przyczyną pogorszenia się wyglądu skóry twarzy jest zmniejszenie się aktywności fibroblastów, oraz elastyny, jak i liczby włókien kolagenowych w skórze. Żeby zaradzić nieestetycznym zmianom, oraz przywrócić skórze piękno i blask możemy zdecydować się na zabieg rewitalizacji skóry, który przywraca naszej skórze właściwą elastyczność i gładkość.
Rewitalizacja skóry twarzy - na czym to polega?
Rewitalizacja skóry twarzy, czyli z łaciny, dosłownie „przywrócenie do życia”, to zabieg polegający na aktywacji biologicznych funkcji skóry, czego konsekwencją jest poprawa jej wyglądu. W tym celu, aby przywrócić skórze piękno i blask, dostarcza się jej odpowiednią ilość substancji, które zapewniają jej jak najbardziej optymalne nawilżenie, dogłębną regenerację, oraz odbudowę. Wśród dostarczanych skórze składników znajduje się szereg witamin, odpowiednia ilość aminokwasów, minerałów, aktywne koenzymy, oraz kwasy nukleinowe – wśród tych substancji znajduje się również kwas hialuronowy. W efekcie tego zabiegu skóra odzyskuje swój blask, elastyczność, oraz sprężystość, jak i wyjątkową gładkość
Dla kogo zabieg rewitalizacji skóry twarzy będzie odpowiedni?
Zabiegi, które mają na celu odmłodzenie skóry twarzy dedykowane są zazwyczaj dla osób w wieku od 30 do 60 lat, które chcą znacznie opóźnić procesy starzenia się skóry, oraz zdecydowanie poprawić jej kondycję. Do wskazań do wykonania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego należą: odwodniona i sucha skóra, znaczna utrata elastyczności, oraz sprężystości skóry, widoczne oznaki zmęczenia, pojawienie się siateczek drobnych zmarszczek, niedotlenienie oraz niedożywienie skóry. Ponadto zabieg rewitalizacji skóry może być również korzystny dla osób, które skarżą się na widoczne zmiany trądzikowe, liczne przebarwienia, worki pod oczami, pajączki naczyniowe, uszkodzenia posłoneczne skóry, bądź też nadmierne rogowacenie naskórka.
Zabieg ten zdecydowanie polecany jest także osobom, które są narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, do których należą; palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, nieodpowiednia dieta, niewłaściwa ilość snu, oraz częste występowanie sytuacji stresowych. Czynnikami, które mogą przyczyniać się do utraty jędrności i elastyczności skóry mogą być także czynniki środowiskowe, takie jak nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, lub też zanieczyszczone powietrze. Oprócz powyższych czynników wskazaniami do wykonania zabiegu może być także profilaktyczne działanie przeciw starzeniu się skóry, w celu zachowania świeżego i pełnego blasku wyglądu skóry.
Jakich efektów można spodziewać się po wykonaniu zabiegu rewitalizacji skóry twarzy i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Warto przede wszystkim zaznaczyć, że rewitalizacja skóry wymaga kilku zabiegów, przy czym ich dokładna ilość zależna jest od wymagań skóry, jak i jej stanu. Pierwsze efekty widoczne są najczęściej po wykonaniu 4 do 6 zabiegów, które są przeprowadzane systematycznie. Po zakończeniu cyklu zabiegów możemy zaobserwować: znaczne nawilżenie skóry twarzy, polepszenie kondycji skóry, zwiększenie elastyczności, oraz sprężystości skóry, zlikwidowanie drobnych zmarszczek, zniwelowanie wiotkości, oraz nadmiernej suchości skóry, oraz poprawę kolorytu twarzy, przy jednoczesnym zmniejszeniu występujących przebarwień – ogólnie po zabiegu skóra wygląda młodziej, cechuje się widocznym blaskiem, oraz świeżością, przyczyniając się do ogólnej poprawy kondycji skóry zapewniając jej świeży i wypoczęty wygląd.
Efekty po wykonaniu zabiegu utrzymują się średnio od kilku miesięcy do około dwóch lat. Przeciwwskazaniami do zabiegu są natomiast: ciąża i okres karmienia piersią, występowanie aktywnej opryszczki, cukrzyca, ropny trądzik, oraz alergie na którykolwiek ze składników, który używany jest podczas zabiegu.
Opinie Klientów




